PODĚKOVÁNÍ 3

Konec školního roku se jako každý rok velmi rychle přiblížil. A tak jsme si ho ve Sluníčkách koukali co nejlépe užít.  Nejprve jsme si vyzdobili pítko pro ptáčky, co se v něm ptáčci rádi napijí a vykoupou. Pak jsme si zprovoznili vodní svět s tobogany z PET lahví a mlýnků a na vodní pistole také přišla řada. Zašli jsme i na ZMRZLINKU a díky obarveným jazýčkům jsme si užili velkou legraci. Předškoláčci si stihli udělat svůj AKTOVKOVÝ DEN a společně se vyfotit. Ve středu ráno na nás čekalo v herně překvapení v podobě skákací postele, na níž jsme se jaksepatří vyřádili. Pěkně jsme si zamlsali, když nám Anička M. přinesla ovocné špízy jako oslavu jejích narozenin a svátku, které má právě až o prázdninách. Bylo to moc dobré a osvěžující. Děkujeme! Ve čtvrtek nám po svačině místní dobrovolní hasiči předvedli, co máme dělat v případě nějakého ohrožení, našli nám paní ředitelku a zachránili ji. No a v pátek???? Přece ……Hurá na prázdniny!!!

Obrázek WhatsApp 2024 06 25 v 12.31.58 e055e7f0

Těšení na prázdniny ve Sluníčkách (11)

Těšení na prázdniny ve Sluníčkách (35)

Těšení na prázdniny ve Sluníčkách (54)

Těšení na prázdniny ve Sluníčkách (37)

IMG 20240625 113238

Výstřižek

Pár dalších foteček je ještě tady!

Loučení předškoláčků se školkou

Děkujeme všem rodičům a dětem za příjemně strávené odpoledne u příležitosti pasování předškoláčků na velké školáky.

Velké dík také patří maminkám, které přispěly dobrůtkami.

Přejeme všem krásné prázdniny a spoustu školních úspěchů.

Loučení s předškoláky 1

Další fotečky ZDE

Dnes jsme strávili parádní dopoledne s hasičskou jednotkou našeho města. Vše začalo vyhlášením poplachu, při kterém jsme si vyzkoušeli rychlou evakuaci ze školky. Potom nás seznámili se svou náročnou prací a ukázali nám veškeré vybavení, které potřebují. Mohli jsme si vyzkoušet lékařské pomůcky pro záchranu života, otěžkat hasičskou techniku i "hasit plameny" vodou z velké proudnice. Nakonec nás čekal velký úkol: vyzkoušet sílu navijáku na velkém zásahovém autě. I když jsme táhli, táhli.... vyhrát se nám nepodařilo. Legrace to ale byla veliká. Děkujeme moc všem hasičům a těšíme se na další návštěvu.

Hasiči v MŠ 2024 13 Hasiči v MŠ 2024 57

Hasiči v MŠ 2024 107 Hasiči v MŠ 2024 109

Každý si může najít svého malého hasiče či hasičku ZDE

Ke konci školního roku nepochybně patří i sportovní dny. Naše školička ho již tradičně absolvovala na místním stadioně, kde všichni naši malí sportovci soutěžili v atletickém trojboji. Podávali skvělé výkony v běhu na 40 m, v hodu do dálky i ve skoku do písku. Nejúspěšnější z nich se dostali na stupně vítězů. Medaili si ale za svůj výkon zasloužili všichni.

Trojboj na stadioně 34  Trojboj na stadioně 21

Trojboj na stadioně 20

Všechny fotky zde

Super PARTA BERUŠEK na faře a na zmrzlině.

Berušky na faře 2

Více foteček k nahlédnutí TADY

navýšení školného

LOGO_MŠ2010.png        MATEŘSKÁ ŠKOLA HRADISKOVÁ

Hradisková 619, Jablonné nad Orlicí

POSTUP PŘI ROZHODOVÁNÍ O PŘIJETÍ DÍTĚTE K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

• Zákonný zástupce podá Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání (dále jen žádost) na preferované pracoviště MŠ. Při podání žádosti obdrží evidenční číslo – jedná se o údaj, který označuje konkrétní žádost a nemá žádný vliv na umístění dítěte.
  • Dle školského zákona se přednostně přijímají děti, které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně třetího roku věku, a to do výše povoleného počtu dětí uvedeného ve školském rejstříku.
  • Ředitelka MŠ sečte získané body u jednotlivých žádostí (body za splnění kritérií) a sestaví pořadí dle dosažených bodů. Posuzují se tato kritéria:
  • dítě v posledním roce před zahájením povinné školní docházky 15b
  • trvalý pobyt dítěte v Jablonném n. O. 15b
  • dítě, které k 31. 12. 2024 dovrší 5 let 12b
  • dítě, které k 1. 9. 2024 dovrší 4 let 10b
  • dítě, které k 1. 9. 2024 dovrší 3 let   8b
  • dítě, které k 31. 12. 2024 dovrší 3 let   5b
  • dítě, které má k 1. 9. 2024 v MŠ sourozence   3b
  • Další podmínka pro přijetí – dítě se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním.
  • Při shodném počtu bodů má přednost starší dítě – rozhoduje datum narození.
  • V případě naplnění kapacity na preferovaném pracovišti MŠ je zákonným zástupcům nabídnuto místo na pracovišti druhém.
  • Ředitelka MŠ zveřejní výsledky zápisu

.Vyvěšeno  7.6. 2024

Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!

Ve středu 5. 6. 2024 jsme navštívili barokní zámek v Potštejně. Přivítal nás kašpárek,

který nás seznámil s jeho obyvateli - hraběcí rodinou a jejich služebnou Dorou.

Hravou formou nám představili každodenní život panstva v době 18. století.

Po prohlídce zámku nás čekalo ještě několik zábavných úkolů v zámecké zahradě.

Samozřejmě jsme nemohli vynechat ani dobrý výletový oběd - řízek s chlebíkem.

Nakonec jsme se vyřádili na hřišti a výlet zakončili dobrou zmrzlinkou.

Tak pá, zase příště u dalšího dobrodružství!

Výlet Poštejn 194

Výlet Poštejn 146

beru

Spousta dalších fotek TADY!