Dnes vykouklo sluníčko,

usmálo se maličko.

Pak se kolem porozhlédlo,

ani lístek nezahlédlo.

Smutní naše zahrada, byla by to paráda!

Poprosíme kluky a holčičky:

"Vyrobíte nám jarní kytičky?"

Z pet víček je vyrobíme,

na plot si je pověsíme.

Potěší všem lidem srdíčka,

každá vaše jarní kytička.

A jak na to?

Pet víčka si sestavíme,
přes papír je vyžehlíme.

Na šňůrku je pověsíme,

a na školkový plot zavěsíme.

TO BUDE PARÁDA ! kuk

IMG 20210307 WA0000

DALŠÍ INFORMACE BUDOU  NÁSLEDOVAT !

Novinka pro předškoláky

leták str. 1 scaled

leták str. 2 scaled

K pracovní učebnici Zápis je tu nabízíme i její interaktivní podobu. Cvičení zde uváděná byla ověřena v přípravných kurzech pro předškoláky na základních školách. Prostřednictvím tabletu tak vyučující měli možnost pracovat s dětmi na jednotlivých stranách také formou, která výuku velmi obohatila, např. zvětšení obrázku, jeho přesun nebo vybarvení pouhým dotekem prstu apod. Všechny tyto formy práce jsou pro děti velmi lákavé.  Žákovské verze si přitom lze stáhnout i do tabletu a pracovat s nimi s pomocí rodičů i doma.

Zápis je tu nyní můžete ZDARMA využívat do 30. 4. 2021.

TAK CO VY NA TO????

Vážení rodiče,
kdo z Vás by měl během uzavření mateřských škol zájem o logopedické úkoly pro Vaše děti, tak nás prosím kontaktujte na e-mail: skolka@isolit-bravo.cznebo na mobilní telefon +420739014575. Naše školní logopedka se s Vámi spojí a úkoly zašle elektronicky.

Děkujeme!

Na základě vládního nařízení je provoz MŠ Hradisková Jablonné n.O.

od pondělí 1.3.2021 do neděle 21.3.2021 PŘERUŠEN.

Ošetřovné

Rodiče mohou žádat o ošetřovné vyplněním formuláře dle návodu a metodiky na  https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy

Školné a obědy

Po dobu uzavření MŠ budou obědy automaticky odhlášeny

Školné se sníží v závislosti na délce uzavření MŠ dle vyhlášky o předškolním vzdělávání

č. 14/2005 Sb, §6 odst. 5

Distanční výuka

Po celou dobu uzavření MŠ budou předškoláci (děti, které mají předškolní vzdělávání povinné) distančně vzděláváni. Tato výuka bude zajištěna zasíláním materiálů na kontaktní e-mail rodičů. Pokud si dané materiály nebudete moci vytisknout, můžete si je vyzvednout každé pondělí od 15.30 do 16.00 hod ve své školce. Splněné úkolky nám pak přinesete až  po znovu otevření provozu MŠ. Děkujeme předem za skvělou spolupráci!

Zákonní zástupci, kteří jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, Policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgány ochrany veřejného zdraví ……mohou žádat o umístění svého dítěte ve skupině při ZŠ Nádražní 743, Žamberk a to po dohodě s p. ředitelem Mgr. Pospíšilem – tel. 737100228.

Po dobu uzavření MŠ jsme k dispozici na těchto tel. číslech:

739 014 610 – p. ředitelka Prokopcová

739 014 575 – p. zástupkyně Křičenská

Bc. Prokopcová Lenka

ředitelka MŠ Jablonné n.O.

Sledujte , prosím, bedlivě naše stránky !
Jakékoliv informace jsou zde okamžitě uveřejněny !
DĚKUJEME!

KUKUČ

V pátek 26.2.2021 dopoledne navštívila  naši školku sposta různých postaviček, princezniček, zvířátek, rytířů, indiánů, kočiček  a jiné havěti.  Na to vše dohlížela KARKULKA s VLKEM, se TŘEMI PRASÁTKY a dvěma již postaršími SLEPIČKAMI, co snáší zlatá vajíčka....... Kopie 467Tedy jen jedno.

Všichni jsme si to ale navzdory nelichotivé situaci v našem světě, parádně užili a již nyní plánujeme další pěknou akcičku na příští rok.To už bude určitě lépe.

IMG 20210226 WA0010

IMG 20210226 095718

IMG 20210226 134351

IMG 20210226 WA0011

IMG 20210226 095755

DALŠÍ ÚŽASNÉ FOTEČKY ZDE

Výstřižek

STÁLE JEŠTĚ  platí ZÁKAZ
nošení hraček do MŠ !
Až do odvolání !
DĚKUJEME, že nás  chráníte !

VýstřižeCOVID 19k

Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

SE SOKOLEM DO ŽIVOTA - Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Nejen pohyb, ale hlavně zábava

V projektu Se sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se děti učí vnímat pohyb jako přirozenou součást svého života, a to díky kladné motivaci. Při všech aktivitách je provází postavičky zvířátek.

I naše školička se zapojila do tohoto projektu a věříme, že tak dětem nabídneme ještě větší možnost, aby si osvojily základy pohybových dovedností a mohly je později rozvíjet a zdokonalovat. Myslíme si, že rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi  základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či poznání.

Projekt je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti, aby vyhovoval růstu a vývoji dětí v předškolním věku. Konkrétně to jsou tyto věkové skupiny: nejmladší kategorie 3-4 roky, prostřední kategorie 4-5 let a nejstarší děti ve věku 5-6 let.
     Každá věková kategorie má určitý počet  zadaných úkolů a podle věku se stupňuje i jejich náročnost. Jakmile se děti naučí danou dovednost a zvládnou tak splnit zadaný úkol, nalepí si do svého sešitu samolepku a mohou tak pozorovat dosažené úspěchy. Děti jednotlivými úkoly provázejí různá zvířátka, která jim otevírají dveře do světa.

Více informací najdete na stránkách projektu www.sesokolemdozivota.cz.

Výstřiže5kVýstřižekVýstřižek2Výstřižek3Výstřižek4

TAK NÁM DRŽTE PĚSTI  AŤ NÁM PŘEJE ŠTĚSTÍ V NAŠEM SNAŽENÍ !