Advent v MŠ Nábřežní

            Adventní období v naší mateřské škole bylo plné aktivit, které vyplňovaly čas očekávání příchodu Ježíška. První adventní týden jsme na zahradě mateřské školy rozsvítili vánoční stromeček. Děti ze soviček i včeliček si připravily pro své rodiče pásmo básniček a koled. Po vystoupení si všichni mohli pochutnat na cukroví, které napekly šikovné maminky.    
Moc děkujeme!
            Druhý adventní týden navštívil dětičky Mikuláš, anděl a čerti. Do třídy jsme ale pustili jen anděla a Mikuláše, čerti čekali na chodbě, protože ve školce jsou samé hodné děti. Mikuláš děti pochválil a trochu jim poradil, v čem se mají polepšit a co mají napravit. Většina dětí hrdinsky přijala od anděla cukrovinky, podaly si ruku s Mikulášem a zazpívaly mu písničku. Postupným zapalováním svíček na adventním věnci, vůní perníčků a jehličí, nastala v prostředí školky příjemná vánoční nálada. Na společném adventním vyrábění s rodiči si mohly děti vyrobit krabičky na dárečky. Při poslechu četby z knihy Ježíškovi Vánoce se děti seznamovaly s vánočními zvyky a tradicemi. S plným soustředěním poslouchaly vyprávění o narození Ježíška, o světle nad Betlémem, o pastýřích, kteří nesli Ježíškovi dary. Dětmi nejočekávanější však byla vánoční nadílka, která se konala 19. prosince. Zacinkání zvonečku a spousta dárečků pod stromečkem rozzářily očka všech dětí. Z nových hraček měly děti obrovskou radost…A tak i my Vám přejeme v roce 2017 hodně radosti, zdraví a pohody, ať si každý z nás může říct: „Mám vše, nepotřebuji víc…“

                     Děti a kolektiv MŠ Nábřežní

 

IMG 0958

 

 

P1210635

 

 

P1030495

 

 

Mateřská škola Hradisková

Copyright © 2016 MŠ Hradisková. Všechna práva vyhrazena.