Letošní PERLIČKY  z NÁBŘEŽNÍ ŠKOLIČKY 2014

Janička u svačinky: "Já chci ještě kebulu" (kedlubnu).

Bruník se na vycházkách zajímá co znamenají dopravní značky. Ptá se i naznačku SLEPÁ ULICE!
P. uč. se ho ptá jestli ví , co značka slepá ulice znamená. Bruno na to odpoví: "Že to je ulice pro slepý."

Opět na vycházce: Vidíme s dětmi jet sanitku. Začneme si povídat o tom, co sanitka dělá, koho vozí. Domča na to: " No sanitka rychle jede, když někdo umírá, aby ho rychle zavezla do lékárny!"

Jdeme na procházku k Maláku. Z jednoho komínu se tam hodně kouří (vyrábí tam peletky). Marťa prohlásí: "Tam se paní učitelko pečou granule."

Bruník: " Paní učitelko, já jsem něco vymyslel. Ale ještě počkejte, budu přemýšlet co!"

Vítek: "Mě taky babička vaří vajíčko - mořský oko s kaší. " (volský oko)

Paní učitelka se ptá dětí kdo je to jezevčík. Chce jim pomoci a říká: Dobře ho znáte z pohádky: Špagetky a..... a Adámek vykřikne ... a  štaflíčky!

Nové výrazy ze školičky Nábřežní:

Melonky = rybičky neonky

spráskání = ohňostroj

sobec = sob

kolotočka = koloběžka

větrnice = jitrnice

petřev = tetřev

držítka = hůlky

Perličky z naší Hradiskové školičky

Nové z 2014:

• Jája pláče a Adélka H. říká: Jája Terezku taky bouchla a Terezka ji to zaplatila!
  • P. uč má na řetízku andílka. Krýša se ji ptá:Co to je? P.uč.:Andílek. Krýša: A on je umřetej?

NOVÁ 2013:

Rozhovor  dětí  při vybarvování  omalovánek :
Ondrášek pokašlává a posmrkává … Áša to nevydrží a říká mu: „Tak běž domů, když jseš nemocnej , ať mě nenakazíš!“
A Ondra s nevinnýma očima na to: „Když já nemám klíče“

perlikyco ekly nae dtiky i

228

• Ája: Paní učitelko! Já vím jak jsou ty dva broučci!  Tak pověz!   No jeden je ČMELDAABRUNDA!
  •    Sabinka  5,5 let Já vím paní učitelko jak jsou Tři králové : Kašpar, Melichar a Balichar
  • *Lišky umí dělat nory, protože maj ŠKRÁBY
  •    Anitka  3 roky
  • *Ty boláčky máš od botiček, viď Anitko ? Né , spíš od GUMÁČKŮ!!!!!!!!!!!
  •   Anitka 3 roky
 Při dechovém cvičení:
  • * Uděláme si děti velká bříška s těmi overballovými míčky a budeme jak ten pejsek , co snědl kočičce a pejskovi dort. Kája 4 roky: A teď si paní učitelko zase uděláme VELKÉ PINDÍKY!!!!!!!!!!!!!!!!

Na houpačce:
  • * Natálka říká paní učitelce: Já mám KAPESNÍKY! Malá Nikolka: Jámakakypapačiky!
    (já mám taky kapesníky)

V šatně:
  • * Lukášku a umíš mi říci taky nějaké kouzelné slovíčko, abych ti ty botičky mohla zavázat? Ne !!!! a nebo jo:      ČÁLIMÁLIPODKOČÁLY!

Z MŠ NÁBŘEŽNÍ

• *Už mám v tom prstu další poruchy.                        Davídek 4 roky
  • *Jsem rozehřátej na 50 stupňů. (po cvičení)            Dáda 5 roků
  • *Mám vařicí triko.                                                   Karolína 5 roků
  • *Jedna babička je trochu stará a druhá je nestará.   Barborka  4 roky
  • *Nikolka na mě je nemluvič.                                    David 4 roky
  •         *Paní učitelko mám pro vás nepříjemnou informaci.Spadla jsem na zádíčka a štípe mě to.                                                                                           autor neznámý

Z JINÉ ŠKOLKY

•   Paní školnice sekala elektrickou sekačkou trávník před školkou. Děti se po svačince nahrnuly k oknu a zvědavě sledovaly její práci.           A Jiříček zavolal z otevřeného okna: "Jak se vám tlačí, paní školnice?"

Po obědě si děti ve školce pravidelně čistí zoubky; Adélka si ale hned po obědě sedla na lavičku. Zeptala jsem se jí, jestli si zoubky už čistila.Odpověděla mi: "Myslím, že dneska asi zapomenu..."