V úterý 29.10. a ve středu 30.10. 2024

jsou

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Proto prosíme rodiče, aby do středy 23. 10. nahlásili docházku svých dětí do mateřské školy.

Děkujeme za pochopení.

Zeleninový a kaštánkový týden v Beruškách.

Fotky ZDE

IMG 20241019 WA0003 IMG 20241019 WA0026

Lucie Vítková

Moc a moc děkujeme dětem a rodičům, kteří se ve středu odpoledne zúčastnili podzimní brigády na školkové zahradě. Tentokrát se přesunula do zadní části zahrady a na každém kousku je vidět spoustu parádně odvedené práce.

Všem děkujeme za bezvadnou spolupráci.

IMG 20241016 WA0019 IMG 20241016 WA0026

IMG 20241016 WA0018 IMG 20241016 WA0021

DĚKUJEME MOC !

Fotky: Kristýna Stejskalová

V pátek 11. října jsme navštívili parádní představení Divadla JOJO, které přijelo do městské knihovny s pohádkou o skřítcích a zvířátkách z lesní školky. Představení je vždy v podání dvou hereček tak vtipné a zajímavé, že děti ihned vtáhne do děje. Moc děkujeme za pozvání a už se těšíme na příště.

jojo jojo2

Marcela Langrová

Ve Sluníčkách jsme po vzoru Koťátek zavedli týmové aktivity na stanovištích, které u dětí rozvíjení a prohlubují dovednosti v oblastech vzájemné komunikace a řešení problémů. Děti v každém týmu si společně plní úkoly, za které sbírají razítka. První pokus se vydařil nad očekávání dobře a děti činnosti hodnotily pozitivně. Věříme, že s každým týdnem půjde spolupráce lépe a lépe. ZDE se můžete podívat na pár momentek.

skupinové činnosti 15

Emoce u dětí a jak s nimi pracovat MŠ Hradisková

Minulý týden jsme se ve sluníčkách věnovali poznávání různého ovoce. Jak se které ovoce nazývá, kde které roste. S našimi předškoláky jsme vyzkoušeli splnit spoustu různých úkolů s pomocí nové interaktivní tabule. Dále jsme se naučili písničku ,, Měla babka čtyři jabka" i s tanečkem (Mazurka). A na závěr celého týdne jsme si dali menší ochutnávku ovoce, kterou si i děti samy zhodnotily.

Sluníčka a ovoce 10  Sluníčka a ovoce 8

Další fotečky TADY

Kristýna Sejskalová

Koťátka si povídala o tom, co roste v sadu a na poli.

Vyrobila si šopský salát a pak si na něm pochutnala. Mňam!

Koťátka a zelenina 9 Koťátka a zelenina 4

Koťátka a zelenina 11

Další fotečky aktivit ZDE

Lenka P., Iva R.

Téma tento týden u Berušek bylo OVOCE (O jablíčkové vůni).
Dětem se podařilo splnit úkol na jedničku (všichni přinesli jablíčko, děkujeme 👍).
Za odměnu jsme si upekli výborný štrůdl.Také jsme pracovali ve skupinkách, to nás moc bavilo a cvičili ve dvojici s míčky.Tak se můžete na nás podívat na fotkách.

Berušky ovoce 3 Berušky ovoce 36

FOTKY ZDE

Lucie Vítková

Ve třídě Koťátek děti krásně spolupracují při skupinových činnostech.

A takto probíhala stavba školky pro mláďátka zvířátek.

kotata domečky září 7 kotata domečky září 2

Iva Rychlínková

Do obou školek byla pořízena nová interaktivní tabule. Než se ale pustíme do složitější práce a plnění úkolů, zkusili jsme s ní seznámit děti pomocí pohádek. Deštivé počasí nám poskytlo možnost ji hned otestovat. Děti byly nadšené. Takhle velkou "televizi" ještě ve školce neviděly.

tabule 1  tabule 2

tabule 3