Ve středu 15.6.2022 jsme se vydali na "velký" výlet do Licibořic. Na (pra pra) babiččině statku nás přivítaly velmi milé průvodkyně. Vysvětlily nám, jak to měli naši předci obtížné, když si nemohli jen tak zajet do supermarketu. A to co potřebovali si buď museli sami vyrobit či vypěstovat. A tak nás pohádka "Kuřátko a obilí" provedla po celém statku. Učili jsme se poznávat obilí, zjistit, co se z něho získává. Poté si děti samy upekly preclíky. A protože ke statku patří hlavně zvířátka, dostali jsme dostatečný prostor k tomu, abychom si je mohli důkladně prohlédnout a hlavně pohladit. Naučili jsme se o ně postarat. Na dvoře jsme napumpovali vodu, do misek nasypali krmení. Děti překvapilo, kolik sena potřebuje jeden králíček, aby neměl hlad. Zaujalo nás i draní peří. Po práci už nás čekal výborný obídek. Řízky chutnaly všem:-). Pak už byl čas se rozloučit a vydat se na cestu zpět.
     Věříme, že se dětem výlet moc líbil. Domů jsme se vrátili usměvaví, spokojení a plní neobyčejných zážitků.

Fotečky zde !

IMG 20220615 WA0094