V úterý 28.6.2022 jsme s předškoláky navštívili dětské dopravní hřiště v Žamberku. Pro děti byla zážitkem už samotná jízda vláčkem i autobusem😊. Na hřišti se nás ujal pracovník střediska volného času Animo Žamberk, který děti seznámil  s pravidly silničního provozu- jízda vpravo, bezpečnost. Zopakovali jsme si značky, signalizaci semaforu, také jsme nasimulovali některé dopravní situace- jízda vlevo, kruhový objezd, chování na stopce. Pak už jsme se pustili do samotné jízdy na koloběžce. A my musíme děti pochválit. Na chvíli se staly „velkými řidiči“ a počínaly si dobře. Byly ohleduplní a snažily se respektovat daná pravidla.  Pokud se nějaká chybička přeci jen vloudila, daly si příště pozor. Dětem se jízda moc líbila a byli jsme překvapení jak rychle nám to uteklo.

IMG 20220629 WA0001