20171025 0856081

Na bacily bude prima, namíchaná zelenina!

   Děti ze třídy Soviček splnily  malý domácí úkol. Každý donesl z domu jeden kousek zeleniny (někdo i víc). Nikdo nezapomněl. Všichni předem věděli, že budeme společně vařit - ZELENINOVÝ SALÁT. ,,Sešli se" - rajčata, papriky, okurky, ředkvičky, kedlubna, mrkve. Společně jsme zeleninu pojmenovali, prohlíželi, rozlišovali hmatem. Ostrým nožem čistila p. učitelka, ale po umytí zeleniny krájely příborovým nožem děti. Poradily si s měkkým rajčetem i tvrdou mrkví.

   Poznání, že jeden kamarád donesl zeleninu, kterou nakrájí jiný kamarád, pak se smíchá společně se zeleninou dalšího kamaráda a hotový salát sníme úplně všichni, bylo pro mnohé děti překvapením. 

   Chutnalo všem. I těm, kteří zeleninu k jídlu nevyhledávají.

Dokonce bylo slyšet od dětí i hodnocení: „Teda, paní kuchařka se nadře, než pro nás uvaří." 

 

20171025 0856401

 

20171025 0904531

Mateřská škola Hradisková

Copyright © 2016 MŠ Hradisková. Všechna práva vyhrazena.