Perličky

Výroky dětí jsou lepší než vtipy  !!

1.. Strašně jsem se lekl, když maminka onemocněla, protože jsem si myslel, že nám bude vařit tatínek.

2..  Na maminky se nemá křičet, protože jsou prospěšné.

3..  Když se dva lidi do sebe zamilují a poprvé se políbí, hned se zhroutí a nevstanou aspoň hodinu, ale možná i dýl.

4..  Sestra zase měla na vysvědčení samé jedničky. Vsadím se, že mi to dělá naschvál.

5.. Babička je tlustá, protože je plná lásky.

6.. Strašně bych si přála ještě bratříčka, ale máma stále používá tampón...

7..  Čím je člověk starší, tím jsou jeho zuby dražší.

8.. Holky neumí čůrat ve stoje, protože nevědí co si mají držet.

9..  Když babičku bolej zuby, dá je do skleničky.

10. Já už nemám babičku: zasadili jsme ji na hřbitově.

11. A maminky se musejí pást, aby jim z prsou teklo mléko?

12. Švýcarské krávy využívají v první řadě na výrobu čokolády.

13. Obyvatelé Sardinie se nazývají sardinky.

14. Aby to bylo dobré, sestřičky v nemocnici musejí být sterilní.

15. Lékaři říkají, že nejhorší jsou smrtelné choroby.

16. Když se mi narodil bratříček, dali ho do akumulátoru.

17. Nejužitečnější zvíře je prase. Každou jeho část můžeme zužitkovat:  přední a zadní část jako maso, kůži na boty, ze srsti kartáčky a jeho jménem můžeme dokonce i nadávat.

18. Nejsem pokřtěný, ale očkovaný jsem.

19. Nevím kolik je mi roků, protože se to stále mění.

20. V maminčině bříšku je miminko, jenom nevím, jak ho spolkla.

21. Akvárium je vlastně malé moře, ve kterém plavou domácí rybičky.

22. Výživné je plat dětí, když se otec odstěhuje z domu.

23.Každá ryba vyrábí jikry, ruské ryby i kaviár.

24.Krávy nemohou rychle běhat, aby jim z vemena nestříkalo mléko.

25.Muži u nás se můžou oženit jen s jednou ženou. Tomu se říká monotónní.

26.Nechápu, proč se mamka hněvá, že jsem rozbil vázu. Stejně byla stará  a dokonce čínská, kdyby byla aspoň naše.

27.Poloostrov je takový ostrov, který úplně nedokončili.

28.Babička se odstěhovala na druhý svět. Takže už i já budu mít někoho v cizině.

PERLIČKY  z NÁBŘEŽNÍ ŠKOLIČKY 2014

Janička u svačinky: "Já chci ještě kebulu" (kedlubnu).

Bruník se na vycházkách zajímá co znamenají dopravní značky. Ptá se i naznačku SLEPÁ ULICE!
P. uč. se ho ptá jestli ví , co značka slepá ulice znamená. Bruno na to odpoví: "Že to je ulice pro slepý."

Opět na vycházce: Vidíme s dětmi jet sanitku. Začneme si povídat o tom, co sanitka dělá, koho vozí. Domča na to: " No sanitka rychle jede, když někdo umírá, aby ho rychle zavezla do lékárny!"

Jdeme na procházku k Maláku. Z jednoho komínu se tam hodně kouří (vyrábí tam peletky). Marťa prohlásí: "Tam se paní učitelko pečou granule."

Bruník: " Paní učitelko, já jsem něco vymyslel. Ale ještě počkejte, budu přemýšlet co!"

Vítek: "Mě taky babička vaří vajíčko - mořský oko s kaší. " (volský oko)

Paní učitelka se ptá dětí kdo je to jezevčík. Chce jim pomoci a říká: Dobře ho znáte z pohádky: Špagetky a..... a Adámek vykřikne ... a  štaflíčky!

Nové výrazy ze školičky Nábřežní:

Melonky = rybičky neonky

spráskání = ohňostroj

sobec = sob

kolotočka = koloběžka

větrnice = jitrnice

petřev = tetřev

držítka = hůlky

Perličky z naší Hradiskové školičky

Nové z 2014:

• Jája pláče a Adélka H. říká: Jája Terezku taky bouchla a Terezka ji to zaplatila!
  • P. uč má na řetízku andílka. Krýša se ji ptá:Co to je? P.uč.:Andílek. Krýša: A on je umřetej?

NOVÁ 2013:

Rozhovor  dětí  při vybarvování  omalovánek :
Ondrášek pokašlává a posmrkává … Áša to nevydrží a říká mu: „Tak běž domů, když jseš nemocnej , ať mě nenakazíš!“
A Ondra s nevinnýma očima na to: „Když já nemám klíče“

perlikyco ekly nae dtiky i

228

• Ája: Paní učitelko! Já vím jak jsou ty dva broučci!  Tak pověz!   No jeden je ČMELDAABRUNDA!
  •    Sabinka  5,5 let Já vím paní učitelko jak jsou Tři králové : Kašpar, Melichar a Balichar
  • *Lišky umí dělat nory, protože maj ŠKRÁBY
  •    Anitka  3 roky
  • *Ty boláčky máš od botiček, viď Anitko ? Né , spíš od GUMÁČKŮ!!!!!!!!!!!
  •   Anitka 3 roky
 Při dechovém cvičení:
  • * Uděláme si děti velká bříška s těmi overballovými míčky a budeme jak ten pejsek , co snědl kočičce a pejskovi dort. Kája 4 roky: A teď si paní učitelko zase uděláme VELKÉ PINDÍKY!!!!!!!!!!!!!!!!

Na houpačce:
  • * Natálka říká paní učitelce: Já mám KAPESNÍKY! Malá Nikolka: Jámakakypapačiky!
    (já mám taky kapesníky)

V šatně:
  • * Lukášku a umíš mi říci taky nějaké kouzelné slovíčko, abych ti ty botičky mohla zavázat? Ne !!!! a nebo jo:      ČÁLIMÁLIPODKOČÁLY!

Z MŠ NÁBŘEŽNÍ

• *Už mám v tom prstu další poruchy.                        Davídek 4 roky
  • *Jsem rozehřátej na 50 stupňů. (po cvičení)            Dáda 5 roků
  • *Mám vařicí triko.                                                   Karolína 5 roků
  • *Jedna babička je trochu stará a druhá je nestará.   Barborka  4 roky
  • *Nikolka na mě je nemluvič.                                    David 4 roky
  •         *Paní učitelko mám pro vás nepříjemnou informaci.Spadla jsem na zádíčka a štípe mě to.                                                                                           autor neznámý

Z JINÉ ŠKOLKY

•   Paní školnice sekala elektrickou sekačkou trávník před školkou. Děti se po svačince nahrnuly k oknu a zvědavě sledovaly její práci.           A Jiříček zavolal z otevřeného okna: "Jak se vám tlačí, paní školnice?"

Po obědě si děti ve školce pravidelně čistí zoubky; Adélka si ale hned po obědě sedla na lavičku. Zeptala jsem se jí, jestli si zoubky už čistila.Odpověděla mi: "Myslím, že dneska asi zapomenu..."