Filtr
 • Zážitky z prvního dne lyžařského kurzu – pondělí 22. 1. 2018.

  Větrný vrch na Dolní Moravě přivítal natěšené malé lyžaře z Hradiskové i Nábřežní školky přímo ukázkově. Instruktoři z lyžařské školy SUNSKI čekali na sportovce už u autobusu, který nás všechny za lyžováním dovezl. Společné seznámení, přezutí do lyží, rozcvička s Brumíkem a hurá na svah. Sluníčko z modré oblohy nám hřálo celé dopoledne do tváří a první lyžovačku si děti báječně užily. Cestou domů některé z nich zmohla příjemná únava a usnuly v autobuse. Už se těšíme na další dny na kopci.

   

   

  20180122 091002

   

   

  20180122 091600

   

  IMG 0022

  DSCN0680 

   

   

  ÚTERÝ 23.1. 2018

  Děti  byly rozděleny do 4 družstev :

  1.      BAT KIDS (netopýří děti) – ty dnes už 2x sjeli velkou sjezdovku a zítra budou poktračovat

  2.      POLÁRNÍ LIŠKY – ty dnes trénovaly na malé sjezdovce obloučky, podjíždění branek a zítra pokud vše       půjde jak má,  půjdou také na velký vlek

  3.      ESKYMÁCI - ti na malé sjezdovce trénovali jak zastavit (což už jim docela jde) a zítra půjdou na malý
        vlek a budou trénovat obloučky

  4.      KOBLÍŽCI – ti dnes trénovali jak zastavit a pohybovat se na lyžích

  Včera slunce, dnes bylo pod mrakem ………………všem se tam stejně moc líbilo a moc se těší na další  chvilky na horách !!!!

   

  DALŠÍ FOTO ZDE

   

   

 • Prvňáci v Nábřežní školce

  Ve středu 17.1. a ve čtvrtek 18.1. 2018 navštívili Nábřežní školku prvňáčci z jablonské základní školy se svými p. učitelkami a asistentkami. Kamarádi a kamarádky, kteří předcházející školní rok chodili do ,,nábřežky“, ale i do Hradiskové školky nám přišli ukázat, co se ve škole naučili. Přednesli nám říkanky, předvedli, jak se krásně naučili číst. Pohráli si s dětmi a svými starými školkovými hračkami. S nadšením nám vyprávěli zážitky ze školy i ze školní družiny.

  Bylo moc příjemné se s našimi bývalými žáky sejít. Už teď se těšíme na návštěvu do školy – do obou prvních tříd.

   

  20180118 1044281

   

  20180117 1027071

 •  

  V úterý 19. 12. 2017 přijde do Nábřežní školky Ježíšek.

  Děti, paní učitelky, kuchařky i školnice
  se na jeho návštěvu moc těší!

  .

  Všichni všem přejeme klidné, ničím nerušené vánoční svátky a vše dobré v novém roce 2018.

  Na vánoce spoustu sněhu,

  na nový rok lásku, něhu.

  Hodně zdraví, smůly málo,

  štěstí, co by za to stálo.

  Hodně sladkostí a ovoce,

 •  

        Zimní říkanky, adventní veršíky, koleda i předkoleda v podání dětí ze třídy Soviček z Nábřežní školky uvedly v neděli 26.11.2017 Vánoční výstavu na informačním centru v Jablonném nad Orlicí. Vystoupit před plným sálem infocentra nebylo pro děti jednoduché. Ale nakonec to zvládly s úsměvem a věříme, že potěšily srdíčka diváků a navodily - v tu chvíli – ještě předadventní atmosféru.

       Písničku "Hvězdy se skládají " jsme si vypůjčili od Spirituál Kvintetu. Bohužel jsme ji měli nahranou pouze na CD. Abychom ji mohli zazpívat, pomohl nám pan David Serbousek. Přepsal ji pro flétnu, klávesy a zpěv. Na nás zbyla jen maličkost – naučit se ji.     
        Děkujeme, bez Vás by to nešlo. Poděkování patří i Radku Jeníčkovi za kytarový doprovod a paní Marcele Langrové za doprovod na klávesy.

       Přejeme dětem příjemné čekání na Ježíška, dospělým otevřená srdce a všem klidný a pohodový advent.    

   

  24167563 1787112661299035 1326987113 o

 •  

   IMG 20171116 164154

      

       Kdy už půjdeme uspávat ty broučky? Ve čtvrtek 16.11. v 17:00h, beruško zvědavá, nedočkavá. Takto , ale i jinak jsme se těšili až už po sedumnácté jsme vyrazili společně s dospěláky na cestu parkem a kolem rybníka.  Potmě a se se světýlky jsme společně hledali a uspávali „BROUČKY“. Jeden  lumpík však né a né usnout. Ještě, že všichni uspáváčci pomohli svojí písničkou Broučínka uspinkat.
     Cestou ještě děti plnily různé úkoly a na závěr putování si odnesly i nějakou tu zaslouženou odměnku..
                                                                                               Tak zase příště?

   

  DSCN6396  DSCN6392

   

  Další foto zde

 • 20171025 0856081

  Na bacily bude prima, namíchaná zelenina!

    Děti ze třídy Soviček splnily  malý domácí úkol. Každý donesl z domu jeden kousek zeleniny (někdo i víc). Nikdo nezapomněl. Všichni předem věděli, že budeme společně vařit - ZELENINOVÝ SALÁT. ,,Sešli se" - rajčata, papriky, okurky, ředkvičky, kedlubna, mrkve. Společně jsme zeleninu pojmenovali, prohlíželi, rozlišovali hmatem. Ostrým nožem čistila p. učitelka, ale po umytí zeleniny krájely příborovým nožem děti. Poradily si s měkkým rajčetem i tvrdou mrkví.

    Poznání, že jeden kamarád donesl zeleninu, kterou nakrájí jiný kamarád, pak se smíchá společně se zeleninou dalšího kamaráda a hotový salát sníme úplně všichni, bylo pro mnohé děti překvapením. 

    Chutnalo všem. I těm, kteří zeleninu k jídlu nevyhledávají.

  Dokonce bylo slyšet od dětí i hodnocení: „Teda, paní kuchařka se nadře, než pro nás uvaří." 

   

  20171025 0856401

   

  20171025 0904531

 •  

  20171029 1449081

  Děkujeme těm rodičům, kteří se připojili ve školním roce 2016 - 2017 ke sběru pomerančové a citronové kůry. 

  Utržili jsme jsme za ni 220,- Kč. Za tuto částku jsme zakoupili elektrické ořezavátko na pastelky.

  Při každodenním ořezávání pastelek a tužek si na vaši pomoc vzpomeneme a ještě jednou děkujeme.

   

  Děti a paní učitelky z Nábřežní školky.  ;-) 

 •  

   Ve SLUNÍČKÁCH to zase žilo s DRAKY a to nejen těmi papírovými, ale i pohádkovými.
      Nejvíce však zaujala výroba a pouštění těch, co si umí hrát s větříkem.

   

  DSCN6287DSCN6299

   

   

  DALŠÍ FOTO ZDE

   

   

   

 •           IMG 5515            

              Poslední dny školního roku 2016 – 17 utíkají tak rychle, jako by se bály, že je chce někdo zastavit.

  Červnové paprsky hlásí, že letní prázdniny jsou skutečně za dveřmi. Nejvíc se na ně těší děti, ale ruku na srdce – i učitelé. Na uplynulý školní rok již budeme pouze vzpomínat. Zážitky všední, ale i ,,nevšední“ si předškoláci odnesou do školy, děti, které ve školce zůstanou se stanou mazáky a s novými dětmi si budeme na sebe postupně zvykat.

              V tomto školním roce měla možnost širší veřejnost vidět naše děti při různých společenských akcích ve městě. Přivítaly nové občánky – dokonce třikrát – už se na ně ve školce těšíme! Zahájily výstavu na IC s názvem Vyrobeno s láskou. S námořnickým programem vystoupily na dobročinné akci Jablonné nad Orlicí – město dobrých lidí. Za hudební a pěvecký doprovod děkujeme p. Mirkovi Krátkému ze skupiny Endorfins, který se k prosbě, zdali nás doprovodí, postavil čelem. V sobotu 24.6. se v Jablonném n.O.  konalo Krajské setkání tanečníků České besedy. Děti z naší mateřské školy dostaly příležitost zahájit tuto zajímavou akci. V lidových krojích zatančily na stadionu před vystoupením jednotlivých kolon z celého Pardubického kraje. I když netančily na veřejnosti poprvé, tak něco takového byla pro nás všechny ve školce premiéra. Věřím, že lidové tanečky v provedení dětí diváky potěšily.

              Všem rodičům bych ráda upřímně poděkovala za celoroční spolupráci. Za dobře míněné rady a připomínky, ze kterých si do dalších let vezmeme ponaučení, ale i za pochvalu a milý úsměv, který je pro nás učitelky motivací do další práce. Rodičům, kteří nám vodily své děti na mimoškolkové akce, za volný čas, který nám věnovali, patří obzvlášť velký dík.

  Také bych chtěla poděkovat těm, kteří pomohli MŠ Nábřežní. Firmám Elektrokomplet – Miroslav Hermann, Isolit – Bravo, spol. s.r.o, Vacek s.r.o. betonárka – stavebniny.

  Za milé přijetí při návštěvě, či exkurzi na místa, kam se běžně děti nedostanou: - návštěva u p. starosty na radnici, v Základní škole, knihovně, zahradnictví, RC Jablíčko  a jinde, …

              V neposlední řadě děkuji také všem svým kolegyním a personálu za vzájemnou spolupráci a příkladný vztah k dětem.

  Klidné letní dny, plné pohody a odpočinku všem.

  Křičenská Pavla

  MŠ Nábřežní

 •  

  Klikni na obrázek a jsi v galerii

   

  http://www.mshradiskova.cz/index.php/fh15/category/108-berusky-kotatka-a-slunicka-v-tongu-bongu 

         Na výlet do TONGA BONGA  jsme se všichni moc těšili. Někteří z nás tam již byli a tak jsme měli dost informací o tom, jak to bude príma. A taky, že jo !!! Všichni jsme se vyřádili, slupli velmi dobrý řízeček s chlebem a okurkou a plni krásných zážitků se vrátili do školky. A kdy tam pojedeme zase? Už zítra?????...............

 •  

  Ve čtvrtek 22.6.2017  se  v naší školce bubnovalo.

  Moc  děkujeme paní ředitelce Lence, že nám zařídila takový nádherný  nevšední zážitek.

   

  KLIK NA FOTO A JSI VE FOTOGALERII

   

  DSCN5885 

 •  

        S koťátky jsme šli po stopách mlsného medvěda a celou trasu jsme zvládli projít. První den jsme ušli od 1 až po 7 a druhý den jsme došli zbytek. Na cestu nám krásně svítilo sluníčko a dověděli jsme se něco nového o Jablonném, co jsme ještě nevěděli :-)
  PO STOPÁCH MLSNÉHO MEDVĚDA
        V Jablonném máš ideální příležitost sledovat stopy mlsného medvěda, který je součástí znaku města. Stezka je sestavena z 10 zastávek, které se dají projít v libovolném pořadí nebo podle navržené trasy. Délka je přibližně 4,5 km. Během putování navštívíš zajímavá místa a získáš nové poznatky o městě, jeho historii a životě lidí v něm a jeho okolí.

   

  1

   Další foto ve fotogalerii stačí kliknout na tento obrázek !

   

  autor: Tereza Šmoková

 •  

  Divadlo se nám v pondělí 15.května 2017 líbilo,
  hlavně ten KAŠPÁREK!

  DSCN5401Klikni na obrázek a jsi ve fotogalerii :-)

 •  

  DSCN5458

        Konečně již můžeme využít prostředí naší zahrady a vyřádit se na několika málo průlezkách a hlavně na písku.
  Moc se nám tu líbí ! A když rozkvetou pampelišky, tak nikdy neodoláme, abychom si tu nádheru nezvěčnili. No a letos  tu rozkvetly ještě i jiné květinky jako jsou třeba Zběhovce. Ty inspirovaly naše malé gentlemany k natrhání kytiček, tentokrát hned pro paní učitelku. Nejsou sladcí??????

   

  Další foto zdeDSCN5460

   

   

 •  

       Plánované Čarodějnické odpoledne s opékáním buřtíků a čarodějnických tanečků okolo ohně, spojené s kouzlením, výrobou tajemných lektvarů a očekávaným překvapením se konalo, ale bez buřtíků a vůně táboráku. Čarodějnickou atmosféru nám pomohly vytvořit i maminky, které oblékly děti, ale i sebe do úžasných kostýmů. Děkujeme! 

       Ani kouzelník Reno, který byl pro děti překvapením, nedokázal přičarovat sluníčko a lepší počasí. Program byl přesunut do tělocvičny Základní školy - za půjčení prostor děkujeme!

       Kouzla a čáry k čarodějnicím neodmyslitelně patří. Těch. nám všem kouzelník ukázal mnoho. Dokonce si někteří z nás společně s ním i ,,zakouzlili" a nahlédli do tajů kouzelnické magie. Kromě zážitků si všechny děti odnesly na památku malý dárek a sladkost. 

   

  Čarodky 2017 

 •  

  20170412 0951151

  Ve středu 12. dubna jsme u nás v MŠ dodrželi velikonoční tradici a vydali se koledovat. Nejprve Včeličky vyšlehaly děti a paní učitelky ze Soviček. Poté se vydaly Sovičky do třídy Včeliček a vše "oplatily" . Aby nám ve školce i nadále mohla výborně vařit paní kuchařka a abychom se ve školce cítili jako doma a měli tam čisťounko, které nám dopřává paní uklizečka, neminulo vyšlehání ani je. Vše bylo samozřejmě za doprovodu velikonočních koled. Každé dítě si pak domů odneslo balíček s dobrůtkami a dárečkem. Doufáme, že budeme všichni nadále zdraví a mladí.

  20170412 0944201

 •  

  Ve středu 19. 4. 2017
  se půjdeme s dětmi podívat, jak se třídí odpad
  na SKLÁDKU ODPADŮ.

  Prosíme, přiveďte děti
  nejdéle do 7:45 hodin,  
  aby se stihly v klidu nasvačit.

          Dejte dětem pohodlnou
          sportovní obuv.

  Děkujeme!

 •  

         Ve středu 29.3.2017jsme navštívili ZUŠ.Pan ředitel si pro děti připravil pohádku O princezně Notičce, během které vystoupily děti ze ZUŠ. Poté byly naše děti rozdělany do 4 skupin a postupně navštívily všechny učebny. Přitom si vyzkoušely hru na klavír, saxofon, klarinet, kytaru, flétnu, trubku a také si vyrobily hliněný knoflík ve výtvarné dílně. Nakonec si děti zatančily a zahrály hru s panem učitelem z tanečního oboru.

  Dovolte nám, abychom Vám touto cestou  poděkovali! Moc se nám u vás líbilo a děti teď stále přemýšlí, zda budou kytaristou nebo klavíristkou.

  Děkujeme!

   Další foto tady

   

  DSCN4632

 • V pondělí 3.4.2017
  jdeme do Mš Hradisková na divadlo:

  PŘÍBĚHY KOČKY MICKY.

  Prosíme rodiče, aby přivedli děti do naší školky nejdéle do 7.30, aby se stihly nasvačit.

  Je také možné přivést děti do MŠ HRADISKOVÁ v 8:35h.

  Prosíme o zapsání, jakou možnost jste vybrali, nejdéle do středy 29.3.2017.

  Děkujeme!!

 •  

  ...už vím, kde si knížku vypůjčím a kam s ní půjdu, když ,,onemocní"... 

  Vypůjčí mi ji hodné paní knihovnice, které ve středu 15.3.2017 ukázaly všem dětem ze třídy Soviček, jak to udělat, když se knížky v knihovně půjčují.

   Povídali jsme si o písmenkách, která jsou schovaná v knížkách a o tom, jak je důležité je znát, když se učíme číst.

  Ve čtvrtek 16.3. 2017jsme v knihařství u p. Sekyrové slyšeli moc zajímavé povídání p. Kociána o tom, jak knížky pláčou, když se o ně někdo nesprávně stará. Ukázal nám také náročnou opravu ,,nemocné" knížky. 

  Děkujeme za milé přivítání a přínosné informace.

  Sovičky a p. učitelky

   

   

   20170316 104904

  ...ostatní foto opět ve fotogalerii...

   

  20170315 101914

 • image 0 02 05 cd64e2fbd84ac2b3097b3f6d574825800a2b8117debdb76e25c143d841dbf745 V

  Ahojda, lidičky.

  Víte, kde jsme dneska byli? Celý týden si povídáme o knížkách a tak jsme se šli podívat do knihovny, kde si je můžeme půjčit, ale také do knihařství. A víte, co se tam děje? Donesete tam "nemocnou" knížku, které nepozorný čtenář ublížil. Pan Kocián - vypadá jako moc hodný pohádkový dědeček👴, dokáže svýma kouzelnýma rukama tu knihu "vyléčit"- opravit. My jsme mu tam hnedle dva takové "marody" do opravy donesli. A už se těšíme, až si z nich zase budeme číst.
                                         Děkujeme moc!

   

  IMG 20170314 105704

   

  JEŠTĚ DALŠÍ FOTO ZDE!

   

   

 •  

  Akce čistě spontánní, děti si chtěly udělat malířské palety a pak nás napadlo, že si je vyzkoušíme, tak jsme malovaly karnevalové masky, ve kterých děti přišly. Bylo to úžasný i mrňátka malovala👍.Konalo se to v pátek 3.3.2017

  WP 20170303 09 23 23 Pro

  DALŠÍ FOTO ZDE

   

   

   

   

 •  

  V pátek 24.2.2017  dopoledne navštívilo  naši školku šedesát různých postaviček, princezniček, zvířátek, rytířů a jiné havěti.  Na to vše dohlížela  tlupa INDIÁNEK s Rybanou, Nčoči, Bílou Holubicí, Tašunkou, Ohnivou Tětivou a Náčelnicí Starou MEDVĚDICÍ.

  Všichni jsme si to parádně užili a již nyní plánujeme další pěknou akcičku.

   

  DALŠÍ FOTO ZDE

   

  DSCN4458

   

  DSCN4504

   

   

   

   

   

 • Milí rodiče a děti,

  inspirovaly jsme se MŠ Hradiskovou a rády bychom s dětmi a s vámi sbírali usušenou kůru pouze z pomerančů a citronů.

  Je třeba kůru pečlivě usušit, aby nám při skladování neplesnivěla, protože až v DUBNU jí budou odvážet. 

  Za peníze, které za kůru dostaneme dětem pořídíme do školky hračky.

  Děkujeme za spolupráci

  učitelky MŠ Nábřežní

 •  

   DSCN9970

   

             Delfínci již dnes  vÚTERÝ jezdili na velkém vleku, Kosatky na lanu trénovaly zatáčky, aby mohly zítra už také na velký vlek. Krakonošové, ti trénovali stříšku, aby mohli zítra na lano a Andílci spolu se Žraloky trénovali postoj a stříšku.

  Všichni jsou hodně stateční a dnes vyfoukaní, zato tvářičky mají do růžova vybarvené a očička jim jen září z nových lyžařských zážitků.

  Tak si to krásně užívejte!!!!!

           DALŠÍ FOTO ZDE

 • Advent v MŠ Nábřežní

              Adventní období v naší mateřské škole bylo plné aktivit, které vyplňovaly čas očekávání příchodu Ježíška. První adventní týden jsme na zahradě mateřské školy rozsvítili vánoční stromeček. Děti ze soviček i včeliček si připravily pro své rodiče pásmo básniček a koled. Po vystoupení si všichni mohli pochutnat na cukroví, které napekly šikovné maminky.    
  Moc děkujeme!
              Druhý adventní týden navštívil dětičky Mikuláš, anděl a čerti. Do třídy jsme ale pustili jen anděla a Mikuláše, čerti čekali na chodbě, protože ve školce jsou samé hodné děti. Mikuláš děti pochválil a trochu jim poradil, v čem se mají polepšit a co mají napravit. Většina dětí hrdinsky přijala od anděla cukrovinky, podaly si ruku s Mikulášem a zazpívaly mu písničku. Postupným zapalováním svíček na adventním věnci, vůní perníčků a jehličí, nastala v prostředí školky příjemná vánoční nálada. Na společném adventním vyrábění s rodiči si mohly děti vyrobit krabičky na dárečky. Při poslechu četby z knihy Ježíškovi Vánoce se děti seznamovaly s vánočními zvyky a tradicemi. S plným soustředěním poslouchaly vyprávění o narození Ježíška, o světle nad Betlémem, o pastýřích, kteří nesli Ježíškovi dary. Dětmi nejočekávanější však byla vánoční nadílka, která se konala 19. prosince. Zacinkání zvonečku a spousta dárečků pod stromečkem rozzářily očka všech dětí. Z nových hraček měly děti obrovskou radost…A tak i my Vám přejeme v roce 2017 hodně radosti, zdraví a pohody, ať si každý z nás může říct: „Mám vše, nepotřebuji víc…“

                       Děti a kolektiv MŠ Nábřežní

   

  IMG 0958

   

   

  P1210635

   

   

  P1030495

   

   

 •  

  20161111 1008001

   

           V pátek 11. 11. 2016 se za námi do Nábřežní školky přijeli podívat studenti medicíny z Hradce Králové s projektem – NEMOCNICE PRO MEDVÍDKY.Děti léčily své plyšové kamarády, které si přinesly z domu.

  Páteční dopoledne jsme si báječně užili. Všem se nám líbilo vidět – rentgenový snímek svého plyšáka, EKG, slyšet tlukot srdce a poznat, že doktorů se bát nemusíme.

         Touto cestou děkujeme studentům za jejich trpělivost, vlídný a laskavý přístup k dětem.


  Děti a paní učitelky z Mš Nábřežní.

   

  20161111 1115261

   

 •  

  P1080330

     Paní učitelko, kdy už půjdeme uspávat ty broučky? Ve čtvrtek 10.11. v 17:00h, beruško zvědavá, nedočkavá. Takto , ale i jinak jsme se těšili až už po šestnácté vyrazíme společně s dospěláky na cestu parkem a kolem rybníka. A potmě a se se světýlky budeme společně hledat a uspávat „BROUČKY“.
     Cestou ještě děti plnily různé úkoly a přesto, že už přijel sv. Martin na bílém koni a přinesl sebou mokrý a chladivý sníh, přišlo hodně uspáváčků a všem se procházka líbila.
                                                                                               Tak zase příště?

  P1080334

   

  P1080346

   

                                           

   

   

  WP 20161110 17 29 34 Pro  WP 20161110 17 56 05 Pro

  KLIK NA DALŠÍ FOTO!

   

   

 •  

          V úterý 8.11.2016 nám do Koťátek přinesli Rousovi velikánskou dýni. Dali jsme s dětmi na zem plastový ubrus, a dali jsme se do práce. Děti navrhly, kde mají být oči, nos a pusinka a jak by měly vypadat. Poté paní učitelka obličej i s vlasy vyřezala a dětičky se daly do dlabání semínek. Semínka jsme dali stranou, aby se mohla nasušit a použít dál. Nakonec jsme dýni pojmenovali paní Dýňová Koťátková. Po spinkání děti čekalo překvapení - paní dýňová měla uvnitř svíčku a krásně svítila. Dětem se práce s dýní, dlabání i vymýšlení jména moc líbilo a tímto bychom chtěli moc poděkovat Rousovým za krásný dáreček pro koťátka.

  IMG 2092

  Další foto ve fotogalerii

   

   

 •  

  Krásné podzimní odpoledne -úterý 25.10. - jsme prožili se šikovnými dětmi, maminkami a tatínky. 

  Hravé odpoledne bylo výzvou pro všechny, kdo si chtěli pohrát, pobavit se.

  Hry s míčem - fotbálek, slalom, přenášení největšího množství míčů, ,,přefukování" polystyrenových
  míčků z jedné strany stolu na druhou.

  Výroba papírových dráčků - jednu stranu obličeje nakreslila mamka, druhou třeba Vilda,.... až vznikla celá skupina kamarádů dráčků.

  Věříme, že dobrá nálada vydržela dlouho všem.

    14563315 1484732014875687 3994543936568712767 n

   

  14923034 10207882950964185 802551986 o

   

 •  Sluníčka se z krásných podzimních dnů opravdu radují! Nejvíce se jim líbilo vyrábění dráčků netradiční technikou. Ovšem zatím se jim nepodařilo vypustit dráčky na kopci, neboť v poslední době panovalo úplné bezvětří. Tak se s nimi děti proběhly alespoň po školce. No a ty krásné barevné lístečky z javorů nás také inspirovaly k nejrůznějším hrátkám.

  Mrkněte tady!

   

  IMG 20161020 090738

   

  IMG 20161017 101404

   

  IMG 20161020 112212

 •  

  20160929 105920

   

  Koťátka si U Lipek pouštěla draky! Zde najdete několik snímků zachycujících jejich skotačení!

   

   

 • 7Sluníčka si ještě ke konci školního roku zašla na výstavu "777 MEDVÍDKŮ" a hodně dobře si ji užila. Fotečky se však schovaly do mobilu paní učitelky, která  jinak fotí jen fotoaparátem. Naštěstí je však našla a touto cestou se omlouvá a dodatečně uveřejňuje TADY.

   Tak se pěkně pokoukejte a zavzpomínejte !  

  Hezký zbytek prázdnin!!!

 • 20160622 0956411

   

  ....také děti a p. učitelky z Nábřežní školky děkují za ochotu a čas, který nám věnovali hasiči při ukázce hasičské techniky a své zručnosti při manipulaci s hasičskou výzbrojí. Všichni jsme byli z této návštěvy nadšeni.

  DĚKUJEME!!!!!!

 •  

  DSCN3207 DSCN3231 DSCN3292

   Prázdniny se nezadržitelně blíží a my si ty dlouhé chvíle čekání naplňujeme mnohými radovánkami, při nichž se bavíme, ale také se něco nového učíme.

  Jak to dělají Sluníčka při hře "Na INDIÁNY", "Na ŠÍPKOVOUU RŮŽENKU" nebo "Na POUŠTĚNÍ LODIČEK" SE MŮŽETE PODÍVAT TU!

   

  DSCN3324 

  Divadlo "O DRÁČKOVI" se nám moc líbilo a hlavně ty loutky, které jsme si mohli pohladit!

  Kuk!

   

  DSCN3382 DSCN3453 DSCN3467 

  Víte, jak se dětí svátek taky pěkně oslaví?
  Sportem: skokem, během, hodem- to je prima- selaví!
  Každý z dětí do výkonu své malé srdce dal,
  Za svou píli a odhodlání odměnu dostal!

  Kuk!

   

  DSCN3537

   

  V pátek10.6.2016 nás čekalo veliké překvapení a také další dárek ke Dni dětí. Přijeli k nám příslušníci Vojenské policie i s pejsky, Sakym a Badym.
  Mohli jsme na vlastní oči vidět, jak pejsek poslouchá svého pána, jak ho brání a pomáhá při chytání zločince - figuranta.
  Ještě jsme si mohli "osahat" i opravdické zbraně.Ty také pomáhají zachraňovat nás, lidi.
  Moc děkujeme za ukázky. Už víme, proč policii při práci pomáhají pejsci.

  Kuk!

 • 20160601 0918561

   

  Veliké poděkování patří koníkům Jiskře a Jasmíně a hlavně p. Pavle Rousové. Věnovali svůj čas a povozili všechny naše děti v kočáře, v krásném prostředí Maláku. Jízdou jsme společně oslavili svátek dětí. Pro děti byla projížďka krásným zážitkem, i když mnozí nejeli poprvé. Ještě jednou DĚKUJEME. :-)  

   

   

   

   

   

   

 •  

   

   

   

   20160520 112827 2

   

  Další foto zde

   

                    Berušky a Koťátka byli navštívit pana starostu a tajemníka na radnici. Pan starosta nám ukázal co kde na radnici je a na závěr nás vzal do obřadní síně kde se děje vítání občánků nebo svatby. Také jsme si v jeho kanceláři zkusili starostovskou židli a ji nám půjčil na krk odznak, který má když oddává.

   

  autor:Tereza Šmoková

 •  

   

   

  Chceme touto cestou poděkovat všem rodičům,
  kteří nám v době ZÁPISU do naší  MŠ,
  vyšli vstříc a zařídili nepřítomnost  svých dětí na tento den!

   

  Moc děkujeme!!!

   

 • mm   

   

  Svátek maminek

       Ani letos jsme nemohli opomenout oslavu svátku maminek. Děti ze třídy Soviček i Včeliček si pro maminky připravily báječné besídky plné básniček, pohádek, písniček, tanečků a v neposlední řadě také maminkám vyrobily přáníčka a dárečky. Děti ze třídy Včeliček namalovaly portrét svojí maminky, daly jí kytičku a sladkou pusu. Společně si vytvořily placky na vypůjčeném „plackovači“ od spolku - Je otevřeno, z.s. Paní Klára Vaníčková poradila, jak správně placku vyrobit a pomohla při dokončení placky na ,,plackovači“ - děkujeme. Děti ze třídy Soviček obdarovaly maminky přáníčkem, pomalovanými chňapkami, vařečkou a kytičkou.

       Děkujeme Všem maminkám - byly jste báječné publikum J .

   

   

   

                   IMG 0315   mam2

   

 • P1090960

   

  Berušky a Koťátka se šli v pátek 22. 4. 2016 podívat k Rousům na zvířátka. Viděli jsme kočičku, pejska, krávy a telátka a koníčky.

  ZVÍŘÁTKA a mláďátka

  Slepičko kdákalko,kuřátka voď.

  Husičko kejhalko, s housaty choď.

  Huňatá ovečko, bílé jehňátko hlídej.

  Strakatá kravičko, mlíčko telátku dávej.

  Koníčku běloušku, hopsa, běž,

  s hříbátkem pro oves pojedeš.

                                                                   T. Šmoková

   

 •     

      I  tentokrát se nás ve školkovém"Čarodějnickém doupěti" sešlo moc a moc. Všichni jsme si užili čarování, rejdění na koštěti a plnění úkolků, které pro nás, malé učedníky, přpravily velké a už sto let zkušené čarodějnice.Také nám moc chutnal Lektvar a Ohnivé topinky, kterými jsme se posilnili u svačinky. Kouzelná, Větrná polévka s Čarodějnickým gulášem k obědu, neměli chybu. Nakonec jsme upálili TŘI čarodějnice DRIJÁČNICE, aby se nám ve školce neusadilo nějaké zlo a pak jsme si v kouzelnickém krámku "Baby Kanimůry a Slunimíry", vybrali nějakou hračku pro radost a obveselení a možná i na památku.

        A že jsme si to tolik užili, tak za to můžou především také naše maminky, které se nám postaraly o výborné a krásné převlečky v nichž se pěkně řádilo! Moc touto cestou všem děkujeme!!!
  Tak a to je tak všechno.... a bylo to opravdu moc fajn!!

   

  DSCN4987 

   

   DALŠÍ FOTO

   

  DSCN4989

   

  DSCN4925

 •  

  anketa

   

  Paní učitelky společně s dětmi pro nás sepsaly, co by si děti nejvíce přály uvařit ve školce k obědu. Návrhů bylo hodně.

  Nemůžeme, bohužel, splnit všechna přání jak bychomm chtěli, ale doufáme, že z navrhovaných jídel uvaříme k obědu
  to, co mají děti nejraději.

   I když to není zrovna podle zdravé výživyJ

   

  1.jídelníček již tento týden 2.5.-6.5.2016

   

  Eva Benešová-kuchařka, Hana Matyášová -hospodářka

   

 •  

  Dětem se ve vodě velice líbí.
  Jsou všechny šikovné a statečné! 

  NOVÉ FOTEČKY S POKROKY  zde!

   

   

  DSCN5234

   

   

 •  

  Z organizačních důvodů je přeložen termín

  ČARODĚJNICKÉHO ODPOLEDNE S DĚTMI A RODIČI

  z 28. 4. na 3.5.2016. Čas se nemění. 

  Děkujeme za pochopení. Těšíme se a věříme, že počasí nám bude
  příznivě nakloněno!

   

   

  20160413 164010 1

 •  

        Sláva vlasti, výletu, nezmokli jsme a jsme tu... jsme si mohli vesele zpívat, když jsme se v úterý 5.4.2016 vrátili do školky  z Nekoře - z výletu za bledulemi. Dopoledne se výborně vydařilo. Jarní sluníčko, krásná krajina, která vypadala jak skutečné bledulkové království nás všechny pozitivně naladila. Kromě dobré nálady jsme si přivezli spoustu zážitků. V lese jsme viděli zajíce, slepýše, pavouky, včelky. Děti byly pozorné, všímaly si maličkostí, které dospělé oko snadno přehlédne. Mile nás překvapily hlášky dětí, jako třeba. ,, Jé paní učitelko. Já už nechci povlečení s krtečkem. Kdybych tak mohla mít s těmi bledulkami! To by se spinkalo!"     

   

   

  20160405 092027120160405 0920411

   

 •  

   

  VELKÉ PODĚKOVÁNÍ!!!!

   MOC DĚKUJEME VŠEM VÁM, KTEŘÍ JSTE NÁM POMOHLI V NAŠEM SNAŽENÍ
  VE SBĚRU POMERANČOVÉ KŮRY!!!

  LETOS JSME DÍKY VÁM ZÍSKALI270,-

  PENÍZE POUŽIJEME NA ZAKOUPENÍ STOLNÍ HRY OD FIRMY MINDOK.
  VĚŘÍME, ŽE SE PŘÍŠTÍ ROK ZASE ZAPOJÍTE A ZÍSKÁTE PRO NAŠI VĚC JEŠTĚ DALŠÍ SBĚRAČE!

  JEŠTĚ JEDNOUMOC DĚKUJEME!!!

   

 •  

   

           Ve čtvrtek 17.3.2016 jsme se zúčastnili hudebního pořadu
  ,,Muzikantem ze dne na den".
  Skupina MARBO, která měla vystoupení připravené, roztleskala, rozhýbala, rozezpívala celý sál. Všem se nám vystoupení moc líbilo ! 


   

 •  

   

   

      

              Díky patří i učitelům místní ZUŠ. Pozvání na návštěvu do všech učeben, kde rostou noví hudebníci, tanečníci, malíři,... bylo pro nás potěšením. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely práci s keramickou hlínou, tančit v tanečním sále, hrát na hudební nástroje. Necháme se překvapit, jestli se někdo z dětí připojí do řad budoucích umělců...     

 •  

   

  WP 20160309 001

   

   

         Děkujeme paní  Vlaďce Kalouskové a Janě Šmídové, knihovnicím  jablonské knihovny za milé přijetí a jejich čas, který věnovaly dětem a p. učitelkám. Společně si přečetli klasické pohádky, ukázali si, kde knížky v knihovně ,,bydlí" a jak je třeba o ně pečovat - a to nejen v knihovně!

 • Zimní radovánky Berušek - 2.března 2016

   

   

  Berušky v parku naproti Qantu. Potěšili jsme nejen sebe, ale i kolemjdoucí :-)

   

   

  12516808 10204651210079302 642221661 o

                                                                           

  FOTOGALERIE

   

 •  

   

  V pondělí 20.3.2017 v 10.00 hodin
  budeme s dětmi vítat jaro
  a

  VYNÁŠET MORANU.

  Děti si mohou i Moranu vyrobit doma a v tento den přinést do školky a vhodit do řeky.

  Vynášení Smrti nebo Morany je starodávná tradice, která se ze starých slovanských časů dochovala až do dnešní doby. Pro naše předky byl rituál vynášení zimy a vítání jara velmi významnou událostí.

  „Přišlo jaro do vsi,
  kde si, zimo, kde si?
  Byla zima mezi náma,
  a včil už je za horama,
  hu, hu, hu, jaro už je tu!

   

   

   

  Březen 2017 a další akce:

  15. 3. - děti ze třídy Soviček jdou na návštěvu do místní knihovny

  16. 3. - děti ze třídy Soviček jdou na návštěvu do knihařství

  22. 3. - předškoláčci navštíví ZUŠ

  23. 3. -  předškoláčci navštíví ZŠ - první třídy

  30. 3. - 1. plavání - přihlášené děti

   

   

   

   

   

 •  

   DSCN2365

   

    

   To vám byla podívaná
  v Knihařství,
  na pana Kociána!

  Všechno nám tam ukázal,

  dělal s námi legrácky,
  vyrobil nám vlastní knížku,
  dal tam NAŠE obrázky.

  S paní Pavlou Sekyrovou
  lepili jsme sluníčka,
  že jsme si to mohli zkusit
  hřeje naše srdíčka!

   

  DĚKUJEME MOC!!!! 

   

           

   

  DSCN2421

   

   Další foto  zde

   

 •  

              Koťátka v knihovně

          Ahoj všichni, podívejte,

          my jsme byli ve středu 1.3.2017 v knihovně.

          Četli jsme si, povídali,

          měli jsme se výborně!

          Hezky pěkně děkujeme!!!


  DSCN4528  další foto ZDE

 • ka11                           

   

  V pátek  5.2. 2016 dopoledneproběhl pro děti

  KARNEVAL

  Všichni jsme si pěkně zaskotačili a zadováděli, zatancovali a zasoutěžili a vše se nám to moc líbilo!

  P2050220

   

  DSCN8622

   

  P1070891

   

   

  DSCN8624

   

  Další foto zde

   


 •  LYŽAŘSKÝ KURZ 2018 DOKONČEN!

   

   

  Lyžařský týden si i letos děti užily! Vracely se do školičky s úsměvem na rtech a už se těšily na další den na kopci. Malí  BAT KIDS ,POLÁRNÍ LIŠKY,ESKYMÁCI aKOBLÍŽCIkaždý den bojovali o sjetí kopce bez pomoci  a hurá!!!!!!! Všichni zvítězili.

   Blahopřejeme všem!!!!!

  Děkujeme touto cestou  všem rodičům za bezvadnou spolupráci  !

   

  Dík posíláme i instruktorům, kteří se celý týden s trpělivostí snažili naše dětičky naučit LYŽOVAT a pomáhali i tam, kde to ani nebylo v jejich povinnostech.
  A velká pochvala a poděkování patří také VŠEM PANÍM UČITELKÁM A JEJICH POMOCNICÍM !!!
  Celý týden  se o děti  s  velkou péčí staraly, vše vzorně zorganizovaly, na nikoho nikde nezapomněly a vše nafotily!

   

  Holky  !!!!!!!!!! MÁTE VELKOU POCHVALU A 

   

   DSCN6635

   

   

   

  Další foto zde

   

   

   

   

   

   

 •  

  1475656325447

   

  Divadlo v knihovně bylo jako vždy moc pěkné!   

  Další foto TADY !  

   

   

   

 •  

   

   

   

   

   

   

  medvd a masa

  Divadlo  Máša a medvěd 

   Divadlo bylo  opravdu nádherné, určitě se nám všem moc líbilo , protože to byl opravdu nevšední zážitek.

   

   

   

 • LOGOPEDICKÁ PORADNA           

   JIŽ DNEM 27.6.2017 UKONČILA SVOJI PRAVIDELNOU ČINNOST

  Logopedická asistentka :Věra Hrdinová

   

  V případě potřeby se obraťte na :

  Mgr. KATEŘINA FRITZLOVÁ

  + 420 605 528 284 + 420 465 676 804

   

  neboMgr. ŠÁRKA ŠLESINGROVÁ

  +420 604 531 604

   

 •  

         Jóga pro děti podporuje zdravý tělesný vývoj, rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění, sebevědomí a pomáhá lepšímu poznání sebe i druhých. O to všechno se snažíme v MŠ Hradisková v Jablonném nad Orlicí s dětmi od 3 - 6 let. Naše společné cvičení začalo 25.1.2016 a užíváme si ho čím dál tím víc. Dětičky jsou šikovné, už umíme ásány (pozice) jako je strom, ježek, kočička, semínko, sluníčko, kobra, motýlek a slon. Cvičení prokládáme různými aktivitami - jógovým pexesem, jógovými kartami, vybarvování mandal, nebo omalovánek s naučenými pozicemi. U všeho nám hraje příjemná relaxační hudba, která je nejen důležitou složkou pro zklidnění dětí, ale i pro závěrečnou relaxaci, která je vždy zaměřená podle relaxační karty, kterou si jedno
  z dětí vytáhne. Jóga nás všechny moc baví a díky ní se těšíme na společné pondělí :-). 

   

  Další foto zde 

  IMG 20160222 161821

 •  

  007 

   

            Ve středu 20.4.2016 jsme se šli podívat na místní skládku odpadků. V pátek je DEN ZEMĚ a my si ve školce o té naší krásné modré planetě povídáme. A také o tom, jak si ji máme chránit  a jak může každý z nás přispět k tomu, aby byla stále krásná a zdravá. Podívali jsme se, co se děje s odpadky, které se nám daří úspěšně třídit. Byl to pro nás opravdu nevšední zážitek. Už jen ta cesta tam i zpátky. A pak tolik odpadků na jednom místě a ten NAKLADAČ a  OBŘÍ DRTIČKA…………….. NO   HUSTÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝ! Posuďte sami ve fotogalerii je to vidět!!!

   KLIK TADY

 •    

  Čarodějnické odpoledne s MŠ Nábřežní

   

      IMG 8771

   

      IMG 8820

     


           Konec měsíce dubna tradičně patří kouzlům a čarování. Ani u nás v MŠ Nábřežní nesměl chybět Čarodějnický rej. Děti se svými rodiči plnili po připravené trase různé úkoly, jako např.: uhodnout s čím čarodějnice rámusí, ochutnat čarodějnické dobroty, poznat vůni, najít rozdíly, se zavřenýma očima dojít k cíli za pomocí provázku, nahmatat předmět ukrytý v čarovné bedýnce. Byly to čarodějné úkoly, při kterých si všichni protáhli nejenom tělíčko, ale procvičili i své smysly. Na konci zábavné trasy na Maláku, si všichni opekli buřtíky na ohni a děti našly čarodějnické dobroty, které si odnesly domů. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří ochotně pomohli při organizaci Čarodějnického reje.
          Dík patří i Tělovýchovné jednotě v
  Jablonném nad Orlicí, která zapůjčila chatu Malák (SKIBar), kde jsme měli zázemí při opékání buřtů.

 •  

  !!!!VELKÉ PODĚKOVÁNÍ!!!!

  MOC DĚKUJEME VŠEM VÁM, KTEŘÍ NÁM POMÁHÁTE V NAŠEM SNAŽENÍ
  VE SBĚRU POMERANČOVÉ KŮRY!!!

   

  DEN  UKONČENÍ SBĚRU  SE BLÍŽÍ !!!!!!!!!

   JE STANOVEN 
    
  na
   pondělí 21.3.2016 

 • ka11                           

   

  V pátek  24.2. 2017 dopoledne budeme mít s dětmi

  KARNEVAL

  Všichni jsme si pěkně zaskotačíme a zadovádíme, zatancujeme a zasoutěžíme!

   

   

   

   

   

 •  

   

  ov88!!!!VELKÁ PROSBA!!!!

  Zase i v letošním roce jsme se s dětmi  opět rozhodli,
  že budeme sbírat pomerančovou kůru!ov88

   Za získané penízky si pak koupíme nějakou moc potřebnou věc
  nebo hračku do naší školky.ov88
  MOC PŘEDEM DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁM POMŮŽETE V NAŠEM SNAŽENÍ!!!
  OPĚT SBÍRÁME CELOU ZIMU AŽ DO 15. DUBNA 2017!
 • DSCN2620
   

           Ve středu 15.3.2016 jsme byli na návštěvě ZUŠ v Jablonném nad Orlicí. Děti se rozdělily do  skupin a každá skupinka šla s panem učitelem nebo paní učitelkou do třídy. Zde se seznámily s trubkou, klavírem, klarinetem, kytarou, houslemi, flétnou ………., tančilo se i tvořilo. Kdo se nebál, mohl si nástroj půjčit a zahrát si. Vraceli jsme se do školky plny dojmů a hezkých zážitků. Touto cestou moc děkujeme!!!!

  Všichni to chceme taky tak umět!!!!!!
  Bylo to moc krásné hudební dopoledne o čemž se můžete přesvědčit  shlédnutím foteček TADY.

   

   

 •  

   

  Informace o plaveckém kurzu pro obě školky

   
  Přiblížuje se den zahájení plaveckého kurzu!!!!

   

  Uskuteční se  ve školním bazénu v Lanškrouně.

  Termíny výuky:

  30.3/6.4/20.4/27.4/4.5/11.5/18.5/25.5/1.6/8.6. 2017

   

  Cena kurzu za 10 lekcí 400,-Kč - vybírá se po 3. lekcí.

  Cena za dopravu - odvíjí se podle počtu přihlášených dětí - vybírá se záloha 500,-Kč také po třetí lekci.
  Přeplatky budou vráceny!

  Peníze se vracejí pouze v případě dodání lékařského potvrzení a to pouze za 3 a více omluvených lekcí jdoucích po sobě. Pokud dítě odchodí méně jak 5 lekcí (př. 2 lekce), bez doložení lékařského potvrzení, zaplatí 50% z ceny kurzu - t.j. 200,- Kč.

   

  Odjezd od MŠ HRADISKOVÁ  bude vždy v 7:45h  

  Děti přiveďte nejpozději do 7:30 hod.!!!  Děkujeme!!! 

   

  Odjezd od MŠ NÁBŘEŽNÍ v 9:15h

   

  Děti potřebují:
  • 1x velký podepsaný ručník
  • 1x plavky
  • 2x mikrotenový sášek
  • 1x lahvičku s pitím
  • kinedril dle potřeby

  To vše  nejlépe do velké igelitové tašky nebo batůžku!

 • DSCN2426 

  Ve středu 9.3.2016 nás v Hradiskové školce navštívila dlouho očekávaná POLICIE ČR. Paní policistka nás zkoušela svými všetečnými otázkami, ale my jsme všechno věděli. Jen na krásné malé štěňátko jsme se nechali nalákat.
  No, ale teď už víme, že jsme to neměli dělat a proč! Nakonec jsme všichni dostali pěkné policejní omalovánky.

    Moc za vše děkujeme !

   

   Fotogalrie

   

Mateřská škola Hradisková

Copyright © 2016 MŠ Hradisková. Všechna práva vyhrazena.